Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dzień Zdrowego Odżywiania Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy

Tajemnice Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej

Drukuj
Karolina Kmieć Kategoria: PSP w Nowej Brzeźnicy
Opublikowano: 17 czerwca 2019 Odsłony: 2005

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2018-19_sp2019-06-17_00.JPG

Tuż na początku czerwca, w dniach 3-4 czerwca 2019 r., miała miejsce wycieczka zorganizowana w ramach realizowanego w naszej szkole projektu ekologicznego "Wesołe Eko-ludki". Pięćdziesięcioro uczniów z klas IV-VI,  którzy w trakcie roku szkolnego uzyskali najlepsze wyniki z przyrody, przez dwa dni pod mogło bliżej zapoznać się z walorami przyrodniczymi i atrakcjami turystycznymi Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej.

Pierwszy dzień wycieczki upłynął pod znakiem zamków i ich ruin, które wraz z ostańcami wapiennymi i wszechobecnymi amonitami są charakterystycznymi elementami krajobrazu Jury. W drodze na Szlak Orlich Gniazd podziwialiśmy Rezerwat Parkowe i jego tajemnice: Bramę Twardowskiego, Jaskinię Niedźwiedzią, czy staw Sen Nocy Letniej. W końcu dotarliśmy do Mirowa - miejsca ruin XIV-wiecznej warowni, by po przejściu w zasobną w chronione rośliny Grzędą Mirowską podziwiać zrekonstruowany Zamek Bobolice. Tego dnia czekała na nas także istna perełka Jury – zapierająca dech w piersiach XIV-wieczna warownia Ogrodzieniec w Podzamczu. W drodze do miejsca noclegowego odwiedziliśmy jeszcze jedno ciekawe miejsce – Pustynię Błędowską.

Drugi dzień przyrodniczej przygody spędziliśmy na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Wizytę rozpoczęliśmy w Muzeum Regionalnym, gdzie dzięki zastosowanym  nowoczesnych technologiom mogliśmy w bardzo przystępny sposób poznać nie tylko niezwykłą historię Doliny Prądnika, lecz także dawne i obecne bogactwo fauny i flory Parku. Bogatsi w teorię, eksplorując nieznane nam cieniste i przynoszące chłód lasy, ruszyliśmy do Jaskini Łokietka, Bramy Krakowskiej, Maczugi Herkulesa.

Wycieczkę Wyżyną Krakowsko-Częstochowską zaliczamy do bardzo udanych, do czego niewątpliwie przyczyniło się wzorowe zachowanie uczestników jak i ich świetna integracja. Ponadto kolejny raz przekonaliśmy się, że leżące blisko nas tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej są niezwykłym, pełnym tajemnic i uroku miejscem, które warto bliżej poznać. Z pewnością jest to świetny pomysł na niejedną wakacyjną wyprawę.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali nauczyciele: Małgorzata Mesjasz, Agnieszka Kozińska, Anna Kielasińska, Karolina Kmieć.

>> GALERIA ZDJĘĆ <<

08.09.2023 - Zaktualizowano dział "Konsultacje nauczycieli"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins