Maleńka przyszła miłość "Cicha noc …" – przedstawienie jasełkowe Świąteczne kolędowanie Jasełka w Dubidzach

Mamy finalistkę!

Drukuj
Danuta Klimczak Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 06 marca 2018 Odsłony: 1834

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2017-18_sp2017-12-03_00.jpg26 lutego poznaliśmy wyniki drugiego etapu Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych "Z poprawną polszczyzną na co dzień" oraz "Z ortografią na co dzień". Wzięło w nim udział pięcioro uczniów naszej szkoły: Natalia Bernat z kl. IV b, Klaudia Warzecha z kl. IV b, Weronika Siewier z kl. V b, Jakub Taranek z kl. V b (ortografia), Kamila Klimczyk  z kl. IV b (poprawna polszczyzna). Cała piątka uzyskała bardzo dobre wyniki, a Kamila awansowała do ogólnopolskiego finału!

By naświetlić należycie, jak duże to osiągnięcie - przypomnę, że liczba uczestników tych polonistycznych turniejów idzie w tysiące. Jeżeli Kamilka już w klasie czwartej (próbując swych sił po raz pierwszy), zdołała zakwalifikować się do finału, to znaczy, że mamy do czynienia z dużym talentem, którego trzeba jej serdecznie pogratulować. W kwietniu prawdopodobnie w Warszawie będzie musiała zmierzyć się  z innymi czarodziejami słowa. By stworzyć tekst lepszy od bardzo dobrych, wyróżniający się spośród ciekawych - potrzeba znajomości poprawnej polszczyzny, umiejętności pisarskich, kreatywności i polotu.

Trzymajcie zatem za nią kciuki, kibicujcie jej. Doceńcie to, że ktoś w Waszym imieniu napisze na początku karty konkursowej: PSP  w Nowej Brzeźnicy.

15.11.2022 - Zaktualizowano dział "Pedagog specjalny"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins