Maleńka przyszła miłość "Cicha noc …" – przedstawienie jasełkowe Świąteczne kolędowanie Jasełka w Dubidzach

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Drukuj
Marcin Kmieć Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 05 lutego 2019 Odsłony: 1918

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2018-19_sp2019-02-05_00n.jpg

Dzisiaj w wielu państwach na całym świecie obchodzony jest dzień Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”. Z tej okazji zapraszam wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy do udziału w konkursie, który po raz kolejny organizuję we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tradycyjnie już do zdobycia są atrakcyjne nagrody! Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII.

Zadaniem uczniów klas I-IV jest wykonanie pracy graficzno-tekstowej w dowolnym edytorze grafiki, przedstawiającej wybraną zasadę bezpiecznego korzystania z internetu.

Zadaniem uczniów klas V-VIII jest wykonanie krótkiego filmu (czas trwania do trzech minut) promującego bezpieczne i kulturalne korzystanie z internetu. Film należy zapisać w jednym z popularnych formatów wideo: mp4 lub wmv. Do montażu filmu można wykorzystać dowolny edytor wideo np. Windows Movie Maker.

UWAGA! Prace nie mogą zawierać żadnych elementów, których osoba zgłaszająca nie jest autorem. Dotyczy to głównie obrazów i plików muzycznych dodawanych do filmu. Jeżeli uczeń zdecyduje się na wykorzystanie darmowych materiałów (np. z darmowej biblioteki YouTube), powinien podać ich źródło oraz wskazać licencję. Prace zawierające materiały chronione prawem autorskim (obrazy, dźwięki, utwory muzyczne) nie będą brane pod uwagę. W zgłaszanych do konkursu filmach mogą występować wyłącznie uczniowie PSP w Nowej Brzeźnicy.

Prace należy zgłaszać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub osobiście na dowolnym nośniku pamięci np. płyta, pendrive, karta SD (nośniki zostaną zwrócone właścicielom) do dnia 28 lutego 2018 r.

Wyboru zwycięskich prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu. Przy ocenie prac komisja zwróci szczególną uwagę na:
- samodzielność wykonania pracy,
- zgodność pracy z tematem konkursu,
- pomysłowość,
- wkład pracy,
- technikę wykonania,
- estetykę.

Decyzja komisji jest ostateczna.  W przypadku uzasadnionych podejrzeń  o niesamodzielnym wykonaniu pracy przez ucznia, może ona zostać zdyskwalifikowana. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w pierwszej połowie marca 2019 r. Laureaci I, II i III miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja może również przyznać wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

Nie masz pomysłu na pracę konkursową?

1. Przypomnij sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

b_156_117_16777215_00_images_aktualnosci2018-19_sp2019-02-05_02.jpgb_156_117_16777215_00_images_aktualnosci2018-19_sp2019-02-05_01.jpg

2. Obejrzyj poniższe kreskówki edukacyjne.

Kreskówki „Owce w sieci”
Kreskówka "Sieciaki" cz.1
Kreskówka "Sieciaki" cz.2
Kreskówka "Sieciaki" cz.3
3..2..1.. Internet "Uzależnienie"
3..2..1.. Internet "Własność intelektualna"
3..2..1.. Internet "Dane osobowe"
3..2..1.. Internet "Spotkanie"
3..2..1.. Internet "Cyberprzemoc"

Powodzenia!

Organizator konkursu - Marcin Kmieć

15.11.2022 - Zaktualizowano dział "Pedagog specjalny"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins