Maleńka przyszła miłość "Cicha noc …" – przedstawienie jasełkowe Świąteczne kolędowanie Jasełka w Dubidzach

Wyniki IV Długoszowskiego Dyktanda Ogólnoszkolnego

Drukuj
Danuta Klimczak Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 28 maja 2019 Odsłony: 1533

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2018-19_sp2019-05-21_01.JPG

Mistrzynie, Mistrzu - zapraszamy na podium!
Wyniki IV Długoszowskiego Dyktanda Ogólnoszkolnego

Po kilku długich godzinach sprawdzania i wypisaniu jednego czerwonego długopisu wszystko stało się jasne. Ogłaszam listę laureatów IV Długoszowskiego Dyktanda Ogólnoszkolnego:

KATEGORIA KLAS I - III      
I MIEJSCE - Antoni Zerzowski (kl. Ia)
II MIEJSCE - Natalia Kozińska (kl. II)
III MIEJSCE - Lena Bąk (kl. II)

KATEGORIA KLAS IV - VI
I MIEJSCE - Kamila Klimczyk (kl. Vb)
II MIEJSCE - Karina Leszczyńska (kl. VIa)
III MIEJSCE - Zuzanna Mesjasz (kl. VIb)

KATEGORIA KLAS VII - VII, GIMNAZJUM I OSOBY DOROSŁE
I MIEJSCE - Martyna Piesiak (kl. VIIIb)
II MIEJSCE - Natalia Guznowska (kl. VIIIb)
III MIEJSCE - Wiktoria Patysiak (kl. VIIb)

Przy okazji zamieszczam inne zaobserwowane "dane statystyczne". Jak widać powyżej - grono zwycięzców zdominowała płeć piękna, z jednym chwalebnym wyjątkiem. Antoś Zerzowski - jedyny chłopiec wśród laureatek - ma prawo poczuć się wyjątkowo także z innego powodu. Po raz pierwszy w historii konkursu zdarzyło się, by pierwszoklasista sięgnął po mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej!

Myślę, że przyjemnie będzie ujrzeć swoje nazwisko liderom ortografii poszczególnych klas:
klasy I - Antoni Zerzowski (Ia)
klasa II - Natalia Kozińska
klasa III - Bartosz Łyp
klasy IV - Ewelina Kozłowska (IVc)
klasy V - Kamila Klimczyk (Vb)
klasy VI - Karina Leszczyńska (VIa)
klasy VII - Wiktoria Patysiak (VIIb)
klasy VIII - Martyna Piesiak (VIIIb)
dorośli - Pani Bożena Bednarska

Najliczniejszą grupę uczestników Dyktanda Ogólnoszkolnego stanowili czwartoklasiści - 18 osób, w dalszej kolejności były to: klasy szóste (14 osób)  i dzielni pierwszoklasiści - 11 osób. Mamy w szkole "ortograficzne rodzeństwo" Grajów. Wszyscy troje: Justynka z klasy II, Filip z klasy Ib i Kuba z IVa próbowali swoich sił w konkursie. Pięknym pismem zachwycali: Pan Przemysław Psztyr, Pani Elwira Maciuch, Martyna Piesiak, Kamila Klimczyk, Julia Różycka, Alicja Orlikowska, Julia Nowakowska i Zuzanna Mesjasz.

Najtrudniejsze okazały się dla Was do zapisania wyrazy: rzężący rzęch, reportaże z Bliskiego Wschodu, gdzieniegdzie, przyprószony i - co dziwne - haftowany oraz broszka - ważka - i to wcale nie ze względu na "h" czy "ż". Wybieraliście wersję usłyszaną, tymczasem wymawiamy i piszemy najczęściej zupełnie inaczej. Chciałabym też podkreślić w tym miejscu ważność naszego dobra narodowego - litery ę. Mocno obawiam się, że wkrótce grozi jej wyginięcie i być może dlatego właśnie ą i ę uczynimy głównym zagadnieniem ortograficznym kolejnego konkursu...

Kończąc już - nie zmieniam swojego dobrego zdania o przebiegu IV Długoszowskiego Dyktanda Ogólnoszkolnego. Nasuwa mi się jednak myśl, że ortografia staje się dla nas coraz bardziej obca i to dlatego, że to my traktujemy ją po macoszemu. Jeszcze raz tym bardziej dziękuję każdemu Szanownemu Konkursowiczowi za zaangażowanie w sprawę i gratuluję odwagi. Dodam, że każdy może obejrzeć swoją pracę, jeżeli tylko zgłosi taką chęć i zawita do sali numer 11.

Do następnego Dyktanda!

Danuta Klimczak

15.11.2022 - Zaktualizowano dział "Pedagog specjalny"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins