Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Brzeźnicy

Konkursy z okazji Dnia Patrona

Drukuj
Marcin Kmieć Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 07 maja 2020 Odsłony: 1401

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2019-20_sp2020-04-07_00.jpg

Drodzy uczniowie! Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona naszej szkoły, nauczyciele przygotowali dla Was trzy konkursy: plastyczny, informatyczny i polonistyczny, abyście mogli aktywnie włączyć się w obchody tego ważnego dla nas wydarzenia. Gorąco zachęcamy do wybrania któregoś z konkursów, wykonania pracy i przesłania jej do nas najpóźniej 19 maja. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Długoszowskie malowanie

Z racji zbliżającego się Dnia Patrona naszej szkoły  zapraszamy Wszystkich uczniów do  udziału w konkursie plastycznym pt. Dzieciństwo Jana Długosza.

O tym etapie życia naszego rodaka wiemy niewiele. Nie mamy portretów czy innych  źródeł mówiących o tym,  jak wyglądał będąc chłopcem.. Mamy jednak coś, dzięki czemu możemy przekraczać takie bariery- mamy Wyobraźnię.

Spróbujcie zatem wyobrazić sobie Jana Długosza w dzieciństwie. Jak wyglądał mały Janek i Brzeźnica w tamtych czasach.

Bardzo prosimy rodziców o dostarczenie pracy dziecka do sekretariatu szkoły z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

Szczegóły konkursu:
- Format: A3, praca płaska
- Technika: dowolna
- Termin: do 19 maja 2020 r.

Kryteria oceny:
- ciekawe skojarzenia związane z Brzeźnicą i życiem Długosza,
- twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu,
- estetyka wykonania pracy,
- samodzielność wykonania.

Organizatorzy konkursu: Justyna Szkopiak, Agnieszka Kozińska

Zaprojektuj logo naszej szkoły!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na zaprojektowanie logo szkoły.

Waszym zadaniem jest wykonanie w dowolnym edytorze grafiki logo zawierającego pełną nazwę naszej szkoły „Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Nowej Brzeźnicy” oraz elementy graficzne, które kojarzą się z postacią Jana Długosza oraz z miejscowością Nowa Brzeźnica. Praca może być rysunkiem lub fotomontażem, jednak elementy graficzne w nim użyte, nie mogą być objęte prawami autorskimi.

Format pracy: kwadrat o wymiarach co najmniej 1000x1000 px
Typ pliku: jpg, png, gif lub  xcf
Termin nadsyłania prac: do 19 maja 2020 r.

Kryteria oceny:
- pomysłowość
- estetyka wykonania
- zgodność pracy z tematem konkursu
- różnorodność wykorzystanych narzędzi

Gotowe prace prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizator konkursu: Marcin Kmieć

V Ogólnoszkolne Dyktando Długoszowskie

Szanowni Konkursowicze!

Zbliża się Dzień Patrona. Zapraszam więc do udziału w V Ogólnoszkolnym Dyktandzie Długoszowskim. Nie jest możliwe, by odbyło się w tradycyjnej formule. Zwycięzcą konkursu zostanie w tym roku autor tekstu dyktanda. Wygra propozycja najciekawsza, poprawna pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym oraz zgodna z wytycznymi, które podaję poniżej:

KLASY I - III: historyjka zawierająca min. 30 wyrazów z trudnością ortograficzną z zakresu: ó - u, ż - rz, ch - h związana z tematem: "Szkoła" lub "Sen".

KLASY IV - VIII I DOROŚLI: opowieść z min. 50 wyrazami z wszelkimi trudnościami ortograficznymi (ze szczególnym wyróżnieniem pisowni małą i wielką literą) związana z tematem: "Szkoła", "Historia", "Sen".

Teksty powinny być autorskie, nie muszą być natomiast realistyczne. Zachęcam wręcz do uruchomienia wyobraźni i poczucia humoru! Bądźcie oryginalni, twórczy i zaskakujący.

Do dzieła!

Termin nadsyłania prac: do 19 maja 2020 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizator konkursu: Danuta Klimczak

19.10.2023 - Zaktualizowano dział "Logopeda"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins