Maleńka przyszła miłość "Cicha noc …" – przedstawienie jasełkowe Świąteczne kolędowanie Jasełka w Dubidzach

"Szkolni Mistrzowie Ortografii"

Drukuj
Danuta Klimczak Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 15 czerwca 2022 Odsłony: 545

b_507_380_16777215_00_images_aktualnosci2015-16_sp2016-06-04_00.jpg

Dostać się na podium V Ogólnoszkolnego Dyktanda Długoszowskiego nie było trudno – tak twierdzili uczestnicy tegorocznej edycji, którzy w liczbie 33 przystąpili 8 czerwca 2022 r. do zmagań. Każdy będzie mógł to sam ocenić, bowiem do artykułu dołączam oba konkursowe dyktanda.

Tytuł Małej Mistrzyni Ortografii wywalczyła Hanna Tomaszewska z klasy III a, która napisała swój tekst bezbłędnie! Mistrzynią Ortografii wśród starszych została Kamila Klimczyk, uczennica VIII b. Specjalne wyróżnienia trafią jak co roku do pierwszoklasistów (a konkretnie do: Milenki Suchanowskiej, Oliwki Dominiak, Anielki Jabłońskiej i Maciusia Broniszewskiego). Dyktando jest dla nich zawsze prawdziwym wyzwaniem. Bezkonkurencyjna i wspaniała okazała się Pani Bożena Bednarska – jedyna reprezentantka dorosłych na tegorocznym konkursie, która również otrzyma wyróżnienie.

Pełny skład podium przedstawia się następująco:

KATEGORIA KLAS I – III       
I miejsce – Hanna Tomaszewska, III a
II miejsca – Oliwia Mesjasz, II a Zuzanna Chłód, II b
III miejsce – Alicja Jamrozik, II b

KATEGORIA KLAS IV – VIII I DOROSŁYCH
I miejsce – Kamila Klimczyk, VIII b
II miejsce – Ewelina Kozłowska, VII c
III miejsce – Nikola Bednarska, VII a

Najliczniejsze reprezentacje wystawiły klasy II b i VII c – to także swego rodzaju dokonanie. Gratuluję Zwycięzcom i równie znakomitym Uczestnikom!

Podziękowania kieruję do uczniów klasy VIII b: Kamili Klimczyk i Kacpra Imiełowskiego, którzy w roli asystentów pomogli przeprowadzić część konkursową dla młodszych, a potem komisyjnie, razem z organizatorką, sprawdzali dyktanda. Informuję też, że nagrody i dyplomy dla laureatów oraz wyróżnionych zostaną przekazane przez wychowawców w dniu zakończenia roku szkolnego.

Na koniec, choć to nie list…

PS Konkursowicze Kochani, serdecznie Was pozdrawiam z Hrubieszowa, gdzie rzadko kiedy wataha spiżowych chmur zasłania nieboskłon… Jeszcze raz dziękuję Wam za udział, odwagę i motywację!

Danuta Klimczak – organizatorka
Ogólnoszkolnego Dyktanda Długoszowskiego

>> Tekst dyktanda - kategoria klas I-III <<

>>Tekst dyktanda - kategoria klas IV-VIII <<

 

15.11.2022 - Zaktualizowano dział "Pedagog specjalny"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins