Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę Do Hymnu! Szkoła Filialna w Dworszowicach Kościelnych

IV Archidiecezjalny Konkurs Recytatorski o Janie Pawle II

Drukuj
Karolina Kmieć Kategoria: Informacja o konkursie
Opublikowano: 13 lutego 2020 Odsłony: 1493

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II serdecznie zapraszam uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Archidiecezjalnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego pamięci i twórczości Papieża Polaka. Celem konkursu jest przybliżenie osoby, nauczania oraz twórczości św. Jana Pawła II oraz kultywowanie pamięci o naszym Wielkim Rodaku.

Aby wziąć udział w konkursie należy podczas eliminacji szkolnych zaprezentować jeden wybrany przez siebie utwór, który spełnia przynajmniej jedno ze wskazanych poniżej kryteriów:

- dotyczy osoby i życia św. Jana Pawła II
- jest autorstwa św. Jana Pawła II (znajdziesz je np. tutaj)
- treścią nawiązuje do nauczania św. Jana Pawła II

Eliminacje szkolne konkursu podczas których zostanie wyłonione po jednej osobie z każdej kategorii wiekowej (uczniowie klas I-III i uczniowie klas IV-VIII) odbędą się pod koniec marca.
 
Dla zwycięzców eliminacji szkolnych przewidziane są nagrody książkowe. Laureaci etapu szkolnego wezmą udział w  finale diecezjalnym, który odbędzie się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

19.02.2023 - Zaktualizowano dział "Rekrutacja"
Do przeglądania strony zalecamy przeglądarkę Mozilla Firefox oraz rozdzielczość ekranu 1024x768 lub wyższą. Administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów oraz zdjęcia publikowane przez redaktorów strony.
autor_stopka.png
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Brzeźnicy | Joomla 3 Templates Joomlaskins